mel PM SOLAR

Rukometašice Sinja nakon drame do druge prvenstvene pobjede

Objavljeno: 5 listopada, 2024
ŽRK Sinj Rudar

Nakon velike drame i još veće borbe Sinj je stigao do druge prvenstvene pobjede i sada može mirno u nastavak natjecanja…

Sinj – Rudar 30:29 (19:15)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 200
Suci: Dražen Anušić (Klis), Dubravko Vukovac (Solin)

Sinj: Pletikosić 3, Macan, Hrgović-Tomić 6, Rogošić, Arar, Čović 2, Beljo, Strugar 5, Bužančić (8 obrana), Kljaković-Gašpić 7, Gutić 4, Glavan 3.

Rudar: Ugrin (11 obrana), Marić, Golja, Jajčević 8, Krizmanić 8, Pratljačić, Šegota, Benazić 5, Đuzel 3, Kremer 1, Posavac 2, Markulinčić 2.

Isključenja: Sinj (10 minuta); Rudar (10 minuta)
Sedmerci: Sinj 4/7; Rudar 3/3

Sjajno prvo poluvrijeme odradio je Sinj protiv Rudara. Odmah od starta krenule su domaće graditi prednost uz odličnu igru u obrani. Sredinom poluvremena semafor je pokazao plus pet, a nešto kasnije u dva navrata i najvećih šest razlike.

Ipak gošće su se pribrale i do odlaska na odmor minus smanjile na četiri gola (19:15), ali prava drama ostavljena je za drugih 30 minuta.

Sinj je ostao nedorečen na otvaranju poluvremena, pogodio je čak četiri puta okvir gola, pa su se gošće približile. Za potpuni povratak Rudara najzaslužnija je bila Sinjanka Ugrin koja je nizala obrane, što je njenoj ekipi donijelo egal.

Igralo se tako dobrih 20-ak minuta praktički gol za gol, uz dobre role obje ekipe, a odluka je pala doslovno u zadnjoj minuti. Rudar je pri 29:29 imao napad, pucala je iskusna Jajčević, a Bužančić upisala veliku obranu.

Lopta je potom prešla na stranu Sinja, a u konačnici došla do Gutić na krilo, a onda je uslijedilo veliko veselje zbog gola 17-godišnje talentirane Sinjanke i vodstva od 30:29. Gošće su imale 18 sekundi za pokušaj da dođu do boda, ali izdržala je obrana Sinja.

“Sa svojih 17 godina emocije su još prisutne, a naša borbenost je presudila. Očekivale smo ovakvu utakmicu, kući smo htjeli osvojiti ta dva boda i još sam pod dojmom. Sljedeću utakmicu ponovno idemo jako, ovi su nam bodovi bili važni da i dalje ostanemo u sredini poretka i na kraju da i ostanemo u ligi.”, kazala je Andrea Gutić, junakinja dana.