Roko Ivandić, član Moto kluba MX Ribnik, prvak Europe u motokrosu

Objavljeno: 23 srpnja, 2024
roko ivandic

Izvor: Radio Mrežnica / Autor: Gordan Tomičić

Mladi Roko Ivandić, član Moto kluba MX Ribnik, osvojio je naslov prvaka Europe u motokrosu u klasi do 65 ccm u češkom Loketu. Roko je podrijetlom Sinjanin, točnije njegov otac Ante Ivandić je iz Brnaza. Vrijedi istaknuti i da je njegov stariji brat Šimun također uspješan u motokrosu.

Kako piše Radio Mrežnica, 11-godišnji član Moto kluba MX Ribnik bio je najbolji u obje finalne utrke i slavio s maksimalnih 50 bodova.

Nakon sjajnih vožnji tijekom cijele sezone te pomalo za njegove standarde razočaravajućeg nastupa na Svjetskom prvenstvu u Nizozemskoj, na kojem je doživio četiri pada tijekom dvije finalne utrke i osvojio 15. mjesto, ovog vikenda u češkom Loketu ponovo je pokazao svu raskoš svog talenta.

Već u kvalifikacijama ovaj 11-godišnjak bio je najbolji, a potom je u obje finalne utrke potvrdio klasu. U subotnjoj prvoj finalnoj utrci pobijedio je sa šest sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Nijemca Luce Nierychla i čak 32 sekunde ispred trećeplasiranog Estonca Thea Koltsa, a u nedjelju je slavio s deset sekundi boljim vremenom od Koltsa.

U ukupnom poretku osvojio je maksimalnih 50 bodova i zasluženo se okitio naslovom europskog prvaka, ispred Estonca Koltsa s 42 i Nijemca Nierychla s 40 bodova.

Među 40 najboljih europskih vozača u ovoj klasi Hrvatsku je predstavljao i Stefan Lenče iz Pakraca, koji je na koncu zauzeo 31. mjesto.