mel PM SOLAR

Junak konačno proslavio prvu pobjedu u prvenstvu

Objavljeno: 14 rujna, 2024
Junak Sloga M

Junak je u četvrtom prvenstvenom kolu stigao do prve pobjede time si kupio prijeko potreban mir. Čvrsta i zanimljiva utakmica na kraju je odlučena golom Plavše s 11 metara…

Junak – Sloga Mravince 2:1 (1:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 400
Sudac: Stipe Žunić (Kaštel Lukšić)
Strijelci: 1:0 Duić (8), Tarabarić (34), 2:1 Plavša (76 – 11m)

Junak: Cvrlje, Modrić, Plavša (od 90. Paviškov), Varvodić (od 65. Riabets), Mihovilović, Vrdoljak (od 65. Labrović), Vuko, Marić, Duić, Ćubelić, Botica.

Sloga (M): Pelivan, Gulišija, Vejić, Tarabarić, Božić (od 87. Radovančić), Kušeta (od 87. Bašić), Puljić, Petrović (od 67. Vuleta), Krišto (od 74. Kuzmić), Džaja, Kelez (od 87. Varnica).

Junak je dosta odlučnije krenuo na otvaranju susreta i to je brzo dalo ploda. U osmoj minuti lopta je došla na desnu stranu do Varvodića koji je ubacio na visinu peterca gdje je Duić glavom pospremio u mrežu za 1:0.

Prvu pravu prijetnju gosti su složili u 15. minuti. Gulišija je iza leđa obrane uposlio Keleza koji je umaknuo obrani i pucao iskosa s desne strane prema suprotnom kutu, međutim, za malo pored vratnice. Deset minuta poslije Puljić ubacuje oštru loptu s lijeve strane na peterac, ali Kušeta je nije najbolje zahvatio iz odlične pozicije.

Sloga je zasluženo izjednačenje dočekala u 34. minuti. Kelez je krasnom loptom uposlio Tarabarića koji se sjurio prema golu, zaljuljao svoje čuvare i s vrha kaznenog prostora pogodio tik uz desnu vratnicu za 1:1. Junak je brzo mogao uzvratiti, Modrić je pucao glavom s desetak metara i okrznuo vratnicu.

Baš kao i na startu utakmice, Junak je snažno krenuo i na početku drugog dijela, Vrdoljak se dva puta našao u dobrim situacijama, ali jednom vratar i drugi put vratnica spriječili su promjenu rezultata.

Junak se ipak dokopao vodstva i to s 11 metara. Labrović je u 75. minuti ušao iza obrane na ubačenu loptu, Kuzmić ga je srušio i skrivio jedanaesterac kojeg je u novo vodstvo Plavih pretvorio Plavša, što se na kraju pokazao i kao pobjedonosni pogodak.

U sljedećem kolu Junak ide u goste Omišu.