CRO RACE 2024 mel PM SOLAR

Hrvace preokretom do pobjede

Objavljeno: 1 listopada, 2024
nogomet

Hrvace su nakon uzbudljive utakmice, preokretom došle do druge prvenstvene pobjede…

HRVACE – JADRAN (P) 3:2 (1:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 250
Sudac:Dario Kulušić (Šibenik)
Strijelci: 1:0 Maganjić (43.), 1:1 Šverko (63.), 1:2 Ivetić (67.), 2:2 Vučković (80.), 3:2 Glavović (83.)

Hrvace: Perić, Ropar, Milović, Maganjić (od 63. Glavović), Smojvir, Carev (od 63. Žilić), De Souza, Balić (od 88. Klarić-Kukuz), Osmanović, M. Čovo (od 76. Gilić-Kuko), Skoko (od 76. Vučković).

Jadran (P): Marić, Šverko (od 84. Mendiković), Tošić (od 46. Jakovčić), Al Tharwan, Jabita, Ivetić, Bernobić, Radman, Matteoni (od 58. Diarrassouba), Stošić, Mikloš.

Iako su Hrvace ugostile posljednjeplasiranu momčad prvenstva, za nove bodove morale su se itekako namučiti. Naime, gosti su sve do pred kraj imali prednost.

No, prvi gol na utakmici zabili su domaći, pogodio je Maganjić dvije minute prije odlaska na odmor. Nastavak je zato ponudio pravu dramu.

Porečani su golovima Šverka i Ivetića iz 63., odnosno 67. minute preuzeli vodstvo, da bi u 80. minuti Vučković donio novo poravnanje, a Glavović tri minute kasnije i novi preokret, sada za 3:2 prednost Hrvaca.

Važna tri boda za bijeg prema sredini poretka. Nove bodove Hrvace će u sljedećem kolu tražiti u Solinu.