SEMAFOR DANI_ALKE mel PM SOLAR

Alkar u drami protiv Gorice stigao do prve pobjede

Objavljeno: 8 listopada, 2022
Alkar Gorica

Poslije prave drame Alkar je stigao do prve pobjede i to protiv Gorice koja je sigurno momčad Top 6 kalibra. Bila je to i premijera novog trenera Luke Bujasa pred domaćim navijačima, najbolja moguća…

Alkar – Gorica 77:75 (23:24, 18:22, 17:13, 19:16)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 300
Suci: Luka Kardum, Roko Hordov, Ante Bralić

Alkar: Zukanović, Vojedilov, Putnik (4), Polutak (20), Kovač (8), Svalina, Tomašević (8), Vučić (4), Jukić (12), Brock (11), Lisica (10).

Gorica: Uljarević (16), Jelenković (5), Perica, Oštrić, Cinac (12), Batur (18), Majić (6), Nakić-Vojnović (9), Miloloža, Sokol (3), Porobić (4), Mikšić (2).

Izjednačenu i zanimljivu prvu četvrtinu odigrali su Alkar i Gorica. Sinjska momčad je bila ta koja je diktirala tempo, dugo je držala vodstvo koje se penjalo do četiri koša viška, ali gosti su u završnici s posljednjim zvukom sirene preokrenuli i s plus jedan okončani prvu četvrtinu (23:24).

Obje momčadi ciljano su tražile poene iz reketa, pri čemu su nešto uspješniji bili gosti koji su poslije pogođenih trica, u dva navrata, ostvarili i osam koševa viška. S druge strane, domaći su upali u kreatorsku krizu, donosili su loše odluke u napadu, ali tricom Polutka poluvrijeme su zaključili s minusom od pet koševa (41:46), što je bilo i prihvatljivo s obzirom na to da je Gorica prijetila da ostvari i značajniju prednost.

U trećem periodu Gorica je značajno pala, Alkar se digao, pogotovo u obrambenom segmentu i skoku pa je brzo anulirao zaostatak, međutim, ponovno su gosti pronašli načina da i treći period zaključe u plusu, doduše, minimalnom (58:59).

Prava rovovska bitka vodila se tijekom posljednjeg perioda. Igralo se koš za koš, bez značajnijeg odvajanja, tako da je plus četiri na tri minute prije kraja u korist Alkara bila i više nego dobra prednost za samu završnicu. No, bilo je to kratkog daha, jer Gorica je serijom 5-0 ponovno prednost preselila na svoju stranu.

Minutu i pol prije Jukić je pogodio važnu tricu za plus dva, koliko je bilo i pola minute prije kraja. Cinac je tada relativno lako otišao na polaganje za 75:75 pa je Alkaru ostalo završnih 18 sekundi za posljednji napad. Loptu je uzeo Brock i na četiri sekunde do kraja iznudio bacanja i pogodio oba za 77:75. Završni napad Gorice pripao je Uljareviću koji nije bio precizan za tri pa se feštalo na strani domaćih.

Kod Alkara je prednjačio Polutak s 20 koševa i sedam skokova, 12 je ubacio Jukić, a Brock 11 uz isto toliko asistencija. S druge strane Batur je prednjačio s 18, a dva manje postigao je Uljarević.

Alkaru sada slijede dva gostovanja, prvo kod Zaboka, a potom i kod Furnira.