mel PM SOLAR

Alkar slavio protiv Zaboka, veliki preokret u posljednjoj četvrtini

Objavljeno: 12 listopada, 2024
Alkar Zabok

Premijera pred domaćim navijačima Alkaru je bila uspješna. Zabok je svladan, ali tek nakon prave drame i velikog preokreta u posljednjoj četvrtini u kojoj se na briljantnog Shawa nadovezao Gurley i time postao čovjek odluke…

Alkar – Zabok 82:76 (22:16, 16:21, 21:32, 23:7)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 400
Suci: Alfred Jovović, Gordan Terlević, Mateo Pavičić

Alkar: Domazet, Shaw 27, Pavela, Kučan 2, Matulina 10, Svoboda 11, Krešić 9, Jusup, Gurley 11, Tomašević 10, Jukić, Porobić 2.

Zabok: Sikirić 6, Pavković, Lužaić 22, Cinac 17, Tomas, Herceg, Savić 15, Črnjević 4, Lihtar, Cvitanović 9, Karahodžić 3.

Prve ovosezonske minute na domaćem parketu Alkar je dobro odradio, konačno se ukazao i Amerikanac Shaw koji je ostao dužan u prva dva kola, a posebno je dobro u tim trenutcima funkcionirala suradnja Svobode i Krešića kroz pick igru.

Imao je Alkar u dva navrata po osam koševa viška, prvi put krajem prve, a drugi put početkom druge četvrtine, no Zabok se vratio agresivnijom obranom uz dvije vezane trice Savića te preuzeo vodstvo, najviše do plus četiri. Alkar je navrijeme zaustavio propadanje i pred drugi dio utakmice osigurao minimalnu prednost (38:37).

Puno bolje otvaranje drugog dijela imao je Zabok, vukli su Lužaić i Cinac, a poslije nove trice prvospomenutog Zabok je u 25. minuti pobjegao na plus 12 (43:55). Zabok je jednostavno u tim trenutcima imao kvalitetu više uz sjajnu tricašku večer, Alkar ostao samo na Shawu i minus je bio neminovan.

Gosti su tako treći period zaključili s okruglih deset koševa prednosti, ali Alkar je odgovorio u prvim minutama četvrtog. Četiri ubačaja Matuline i po jedna trica Shawa i Svobode dovele su Alkara na svega minus dva pa je utakmica ostala itekako otvorena. Imao je Alkar i tri napada za mogući preokret, ali uspio se Zabok obraniti. Privremeno, jer Alkar je unio novu dozu energije na koju gosti nisu imali odgovor.

Dvije i pol minute do kraja Matulina je pogodio za minus jedan, a minutu i pol do kraja Gurley zabija za preokret, a vrlo brzo i tricu za sinjskih plus četiri, točno minutu do kraja. Isti igrač ostaje na ziceru u napadu koji je slijedio, zabija i to za velikih plus šest. U preostalih 15 sekundi Alkar nije dozvolio nikakav ludi preokret i mogao je slaviti prvu pobjedu. Zabok je ostao na svega sedam koševa u posljednjih deset minuta, što će dovoljno reći koliko su domaći dali u završnici.

U sljedećem kolu Alkar ide u goste Dubravi.