SEMAFOR DANI_ALKE mel PM SOLAR

Predstavljen projekt ‘Sinj u sridu’ vrijedan 68 milijuna kuna

Autor/ica
Objavljeno: 19 kolovoza, 2016
sinj_u_sridu_01

U organizaciji Grada Sinja, u Gradskoj vijećnici održana je prezentacija projekta ‘Sinj u sridu’, za koji je Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU dodijelilo Gradu Sinju bespovratna sredstva u iznosu od 56.843.992,20 kn.

Ugovor o provedbi financiranja projekta ‘Sinj u sridu’ potpisan je na Svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Sinja, 12. kolovoza ove godine, a potpisali su ga gradonačelnica Kristina Križanac i ministar regionalnog razvoja i fondova EU Tomislav Tolušić.

Na početku prezentacije Projekta, kojoj su uz čelništvo Grada, gradonačelnica Kristinu Križanac, dogradonačelnika Zlatka Ugrina i predsjednicu GV Ivanu Šabić, nazočili dožupan Luka Brčić, ravnatelj županijske razvojne agencije RERA Jozo Sarać, direktorica TZ Sinj Monika Vrgoč, direktorica Alka Marketinga Marina Pavić, ravnateljica Muzeja Cetinske krajine Anita Librenjak, konzultantica na projektu Marija Tufekdžić te ostale osobe iz javnog, kulturnog, poduzetničkog, političkog i društvenog života Grada Sinja.

sinj u sridu 02

Nazočnima je Projekt, uz video projekciju, predstavila Ankica Panza, pročelnica Upravnog odjela za prostorno uređenje, komunalne djelatnosti, gospodarstvo i upravljanje imovinom. U svom izlaganju je istaknula kako je cijeli Projekt dugogodišnji zajednički timski rad djelatnika Gradske uprave, konzultatanata i predstavnika partnera i suradnika na projektu ‘Sinj u sridu’. Uz Grad Sinj, partneri Projekta su TZ Grada Sinja, VAD, Muzej Cetinske krajine, RERA razvojna agencija SDŽ, Suvenirnica Florami, a suradnici su Klaster ‘Kolo’, Klaster ‘Sinjska alka’, Klapa Sinj, Gradska glazba Sinj i Kulturno umjetničko središte Sinj, istaknula je Panza. Obrazlažući detaljno stavke projekta, Panza je podsjetila na sve etape dosadašnjeg rada, a sve u cilju unapređenja postojećih povijesnih, kulturnih i prirodnih potencijala sinjskog kraja, kao i razvijanje turizma. Ankica Panza naglasila je kako je ovaj projekt, vrijedan ukupno 68 milijuna 114 tisuća kuna, usmjeren na rekonstrukciju, obnovu i revitalizaciju nepokretnih kulturnih dobara te valorizaciji nematerijalne kulturne baštine. Uz nepovratnih 56.843.992,20 kuna još će se preko Ministarstva regionalnog razvoja i EU fondova aplicirati nešto manje od 9 milijuna kuna, a preostali manji iznos podmirit će dionici na Projektu.

Cijeli Projekt u tabelarnom prikazu s financijskim iznosima i aktivnostima rada pogledajte OVDJE

sinj u sridu 04

Panza je na kraju izlaganja istaknula kako je projekt započeo 1. siječnja 2014., a zaključni rok dovršetka je srpanj 2018 godine.

Govoreći o samom projektu ‘Sinj u sridu’ gradonačelnica Kristina Križanac je istaknula:

‘Grad Sinj ovim projektom dobiva razvojnu budućnost, bolji životni standard svih građana, kao i veliki razvoj turizma, posebno vjerskog i kulturnog sadržaja. Zapravo se sve temelji na dva glavna naša brenda, a to su Alka i Gospa Sinjska, oni su naša nacionalna prepoznatljivost na koje smo u projektu vezali i ostale naše kulturne i druge sadržaje’, istaknula je Križanac, navodeći što će se zapravo ovim velikim financijskim sredstvima realizirati:

‘Uredit će se detaljno tvrđava Stari grad, Kamičak, Muzej Cetinske krajine, zgrada Palacina, rekonstrukcija ulica i opremanje Urbanističke cjeline Sinja. Tu značajni iznos pripada temi Sinjska alka – nabavi opreme i razvoj novih multimedijalnih interpretacijskih oblika i centra Sinjska alka, jačanje kapaciteta lokalnih dionika, unapređenje proizvodnje suvenira i drugi sadržaji’, istaknula je Križanac, dodavši kako se očekuje mnogo radova u kojima bi poduzetnici, graditelji i ostali sa sinjskog područja mogli biti uključeni u cijeli projekt:

‘Svi naši poduzetnici, privatnici normalno će se moći uključiti u ovu priču, i kroz bagatelne i javne nabave, i vjerujem kako će mnogi s nama sudjelovati u realizaciji ovog projekta’, kazala je gradonačelnica Kristina Križanac.

ferata@ferata.hr
0997370409