Uspješan nastup AK Sinj na Plitvičkom polumaratonu

Objavljeno: 3 lipnja, 2014
AK Sinj

Izvor: AK Sinj

U nedjelju je na Plitvicama održan 29. Plitvički maraton, polumaraton i utrka na 5 km. Ovaj 29 maraton je bio rekordan po broju sudionika, na kojem je u tri različite utrke utrku završilo preko 2 300 trkačica i trkača.

Maraton je ujedno bio i prvenstvo Hrvatske za 2014. godinu. Trčalo se u gotovo idealnim uvjetima, oblačno, 12 stupnjeva, gotovo bez vjetra i uz poneku kap kiše. Nakon dugo godina promijenila se i staza maratona, promijenio se start i cilj i umjesto 16 km sad ima i polumaraton.

Na maratonu je nastupilo i 12 članova Atletskog kluba Sinj koji su postigli vrlo zapažene rezultate.

Krenut ćemo od maratona. Pobijedio je Kenijac Sawer Elisha Kiprotich u vremenu 2;36:28. Naš Mario Vezilj je istrčao svoj prvi maraton i s rezultatom 3;13:01 osvojio 24. mjesto.

U ženskoj konkurenciji maratonki pobijedila je također Kenijka Biwot Gladys Jepkurui sa vremenom 2;52:05. Članica našeg kluba Želimira Kopecki je osvojila 23. mjesto s vremenom 4;00:16.

Najbolji plasman od naših atletičara, pritom osvojivši i novčanu nagradu, je ostvario Petar Delaš koji je sa vremenom 1;20:46 osvojio 6. mjesto, dok je u konkurenciji Hrvata bio drugi. Pobijedio je Kenijac Kibet Mathew Kiptaniu sa vremenom 1;08:06.

Šimun Žanko je osvojio 82. mjesto ( 1;40:03), Predrag Delija 131. mjesto (1;44:07), a Nikola Saratlija je osvojio 211. mjesto sa 1;51:45.

Kod žena naša najbrža članica je bila Tanja Samardžić koja je ukupno osvojila 7. mjesto sa vremenom 1;30:27, 2. u konkurenciji Hrvatica te 1. u konkurenciji do 23 godine.

Ana Domazet Lošo je osvojila 20. mjesto sa 1;45:25. Lidija Botić je istrčala odličnu trku i sa rezultatom 1;46:21 osvojila 23. mjesto. Branka Ćuk Vurnek je osvojila 40. mjesto sa rezultatom 1;52:20. Na 5km je nastupila i Zrinka Domazet Lošo i sa vremenom 27:21 osvojola 53 mjesto.

Buljan Milan je startao na maratonskoj trci ali je zbog bolova morao odustati. Prvaci Hrvatske u maratonu su postali Matija Grabrovečki i Marija Vrajić.

Sljedeći nastup naši atletičari imaju iduće nedjelje u Zagrebu na seniorskom Kupu Hrvatske.