TRILJ_MIHOVIL Dani opcine Dugopolje program mel PM SOLAR

Katastrofa Alkara u Zadru, na kraju minus 47!

Objavljeno: 28 rujna, 2024
Alkar sezona

Težak poraz upisao je Alkar u Krešinom domu na zadarskom Višnjiku u okviru prvog kola nacionalnog prvenstva. Iako je Zadar kudikamo kvalitetnija momčad i koja usto iza sebe, za razliku od Alkara, već ima dva službena susreta, poraz od 47 razlike je prava katastrofa…

Zadar – Alkar 94:47 (25:12, 27:7, 29:19, 13:9)

Zadar – Dvorana Krešimir Ćosić
Gledatelja: 800
Suci: Leo Roglić, Dino Vukušić, Karlo Mirčeta

Zadar: Mihailović 14, Wahl 12, Klarica 14, Gegić 13, Proleta 18, Žganec 3, Mazalin 7, Dundović, Ramljak, Gilbert 8, Torbarina 5.

Alkar: Domazet, Shaw 2, Pavela, Kučan, Matulina 3, Svoboda 13, Krešić, Jusup, Gurley 14, Tomašević 3, Jukić 4, Porobić 8.

Trener Zadra Danijel Jusup u najavi susreta je zazivao jak ulazak svoje momčadi u utakmicu, a to su njegovi igrači i napravili te su na vodstvo Alkara od 2:0 odgovorili serijom 12-0, da bi istu prednost bez problema održavali te na prvi mini predah otišli s plus 13 (25:12).

Izuzev Gurleyja, Alkar nije imao igrača koji bi mogao odgovoriti na postavljen standard od strane zadarske momčadi. Već u 13. minuti semafor je pokazao, po sinjsku momčad, poražavajućih 20 razlike i tu je zapravo utakmica dobila onaj “jednosmjerni” znak.

Nemoć Alkara poprimila je nove razmjere u vremenu do odlaska na poluvrijeme. Naime, Zadar je u dva navrata imao nestvarnih 35 razlike, na poluvremenu dva koša manje (52:19), što je iz sinjskog kuta zaista bilo mučno za gledati.

A ništa drugačije nije bilo u drugom dijelu. Zadar je brzo probio granicu od plus 40, a tijekom treće četvrtine u dva navrata bilo je i 44 razlike, da bi u završnu četvrtinu Zadar donio plus 43. Jedino što nije bilo izvjesno jest konačna razlika koja je na kraju utakmice iznosila 47, a opasno je koketirala i s brojem od preko 50.

Iako je Zadar bio veliki i neosporan favorit, malo i premalo je pokazao Alkar. Zabrinjavajuće malo. Sljedeću utakmicu Alkar igra u gostima kod Kvarnera koji je s druge strane u “šahu” držao Split na Gripama, ali na kraju ipak ostao bez bodova. Alkar će morati pokazati puno, puno, puno bolje lice u nastavku prvenstva.