SEMAFOR DANI_ALKE mel PM SOLAR

Alkar poražen od Splita, Maligani istjerani iz dvorane

Objavljeno: 25 ožujka, 2018
Alkar - Split

Uvjerljiv poraz upisao je Akar od Splita pred svojim navijačima, odnosno pred onima koji su ostali nakon što je policija ispraznila dio tribine koji su okupirali Maligani. Split je susret prelomio u drugom dijelu treće četvrtine i tako Alkara i dalje ostavio u grčevitoj borbi za opstanak…

Alkar – Split 58:73 (15:25, 16:9, 10:24, 17:15)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 700
Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Alfred Jovović (Zagreb), Ivan Paić (Zabok)

Alkar: Jurela, Bašić, Modrić, Šimunović, Bilandžić, Booth (12), Graf (12), Vuko (10), Proleta (1), Svalina (7), Krajina (16), Žuljević.

Split: Scott (13), Kedžo (21), Filipović (12), Katura (10), Marić, Najev (5), Vrgoč, Špaleta (5), Širko (7), Vručinić, Galić.

Početak susreta obilježili su Maligani. Nažalost, ne na način kakav se priželjkivao. Ogroman broj bijelih traka poletio je prema parketu uoči podbacivanja, a jedna od tih traka pogodila je i suca Hordova u glavu, što je rezultiralo pražnjenjem tog dijela dvorane. Slučajno ili ne, malo je bilo važno u tom trenutku pa je Alkar pred važan boj ostao bez one najbučnije podrške.

Split je bolje otvorio, nametnuo se Kedžo koji je svako udvajanje kažnjavao asistencijom za zicer, dok je u suprotnom rutinirano rješavao jedan na jedan. Split je prvi period igre zaključio s viškom od deset koševa, ali zato je druga četvrtina ponudila Alkara kakvog su navijači željeli vidjeti.

Bitno energičnije Sinjani su ušli drugu četvrtinu, zatvorili su sve prilaze prema košu, ali nedostajao je nešto konkretniji napadački segment pa da se utakmica u potpunosti okrene na njihovu stranu. Dolazio je Alkar i na minus jedan, ali Split je prvi dio utakmice zaključio s plus tri.

Alkar je relativno dobro izgledao i nakon povratka s odmora, ponovno je došao na koš zaostatka i pritom imao nekoliko napada za potpuni preokret, međutim, lopta nije slušala i nakon 24. minute, pri rezultatu 37:38, kola su krenula nizbrdo.

Split je u tih šest minuta, koliko je ostalo do kraja četvrtine, nezadrživo krenuo naprijed te pritom zabio 20 koševa, naspram četiri Alkara. To je bio kraj svih ambicija sinjske momčadi u eventualnu pobjedu. Ostatak susreta bila je čista rutina za goste.

IZJAVA – trener Alkara, Neven Plantak:

“U trenutcima kada smo igrali dobru obranu, falilo nam je u napadu, ali to je odraz naše kvalitete. Split je tu kudikamo jači i to je na kraju presudilo. Mi se trudimo, radimo maksimalno i nadam se da će to u jednoj od narednih utakmica, protiv suparnika iz našeg ranga kvalitete, doći na naplatu. Vjerujem da možemo doći do jedne ili dvije pobjede i da imamo šanse ostati u ligi. Ono na tribinama ne bih komentirao.”